Sterowanie inteligentne

STEROWANIE INTELIGENTNE


TaHoma firmy Somfy to bardzo efektywna domowa centrala pozwalająca na inteligentne, w pełni zautomatyzowane sterowanie domem przyszłości,  którego mózgiem jest urządzenie TaHoma Box.

Urządzenie to komunikuje się drogą radiową, ze wszystkimi urządzeniami io-homecontrol dostępnymi w domu i w jego pobliżu. Jedyne czego potrzebujemy to połączenie z ruterem internetowym, dzięki czemu możemy nawiązać kontakt z bezpiecznym serwerem o każdej porze i z każdego miejsca na świecie.

Sterować możemy z dowolnego miejsca na świecie przez użycie komputera, tabletu bądź smartfona. Jak to działa? Zasada działania jest bardzo prosta. Z w/w urządzeń wysyłamy polecenie np. „zamknij bramę garażową”. Polecenie te przesyłane jest do serwera a następnie do TaHoma Box w Twoim domu, ten natomiast przesyła sygnał odpowiedniemu urządzeniu io-homecontrol, które wcześniej zostały przez Ciebie przypisane do danej grupy (w tym przypadku będzie to mechanizm zamykania bramy garażowej). Dzięki informacji zwrotnej zawsze masz pewność, że polecenie zostało wykonane i nie napotkało na żadną przeszkodę.

Inteligentny Dom Somfy to przyszłość, która właśnie zawitała do naszych domów wraz z technologicznymi rozwiązaniami na miare XXI wieku. TaHoma Premium jest systemem do zarządzania Inteligentnym Domem, który jest łatwy w obsłudze, dostępny i w prosty sposób można go rozbudować. W intuicyjny sposób możemy w pełni kontrolować podłączone urządzenia takie jak rolety, markizy, oświetlenie, ogrzewanie, bramy i drzwi garażowe.

Dzięki io-homecontrol każdy może dostosować swoje urządzenia domowe we własnym zakresie. Klient będzie mógł wyposażyć dom w pierwsze urządzenie w systemie “io” z pilotem. Może to być na przykład markiza na tarasie. Następnie będzie mógł sukcesywnie uzupełniać wyposażenie o zmechanizowane rolety lub inne urządzenia zgodne ze standardem io-homecontrol, dzieląc inwestycję na etapy.

Urządzenia io gwarantują łatwy dostęp do inteligentnej automatyki, biorąc pod uwagę niskie koszty instalacyjne, elastyczność, prostą i łatwą do zrozumienia obsługę. Każdy mieszka na swój sposób, dlatego proste ustawienia ułatwiają dostosowanie systemu do codziennego rytmu życia.