Termomodernizacja. Projekty rządowe wspierające wymianę stolarki

TERMOMODERNIZACJA Z DOPŁATĄ NAWET 53 TYS. ZŁ

PROJEKTY RZĄDOWE WSPIERAJĄCE WYMIANĘ STOLARKI

Przedstawiamy 2 programy rządowe, które zakładają możliwość uwzględnienia u Inwestorów prowadzących termomodernizację domów jednorodzinnych ulgi podatkowej lub dofinansowania w wysokości nawet 53 tys. zł.

1. Program CZYSTE POWIETRZNE (wznowiony od 21.01.2019)
2. Ulga podatkowa TERMOMODERNIZACYJNA

Stan techniczny wielu domów jednorodzinnych w Polsce wymaga natychmiastowej poprawy. Konieczne jest wsparcie kompleksowej termomodernizacji budynków, która w efekcie poprawi warunki bytowe i zdrowotne wielu rodzin.

Przez ostatnie 2 lata, wielu ekspertów budowlanych oraz środowiska lekarskie zwracały uwagę na konieczność pilnej termomodernizacji, która ma bezpośredni wpływ na czyste powietrze w miastach. Sześć organizacji branżowych z Polską Izbą Przemysłowo-Handlową Budownictwa i Związkiem Polskie Okna i Drzwi podnosiło kwestię ulg podatkowych na termomodernizację. To bardzo ważne inicjatywy, mające na celu walkę ze smogiem, a także zwiększenie efektywności energetycznej domów jednorodzinnych.

Większość inwestorów kojarzy słowo termomodernizacja wyłącznie z ocieplaniem ścian lub wymianą pieca / kotła. To jednak nie wszystko. Termomodernizacja obejmuje usprawnienia całego budynku, jego systemu grzewczego prowadzące do zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło do ogrzewania oraz kosztów z tym związanych, ale także wymianę stolarki, która spełnia określone wymagania.

Aby ułatwić inwestorom uzyskanie dofinansowania w ramach programu CZYSTE POWIETRZE oraz ULGI TERMOMODERNIZACYJNEJ, firma KRISPOL przygotowała szczegółowy poradnik, który przeprowadzi Państwa przez warunki oraz parametry techniczne obu projektów rządowych.

Poradnik odpowiada na pytania:
1. Kto może zostać beneficjentem programu.
2. Na jakie produkty i usługi Inwestor może otrzymać dofinansowanie w wysokości do 53000 zł.
3. Procedura uzyskania dofinansowania.
4. Gdzie należy złożyć wniosek wraz z linkami do stron urzędów.