Żagle przeciwsłoneczne

ŻAGLE PRZECIWSŁONECZNE


Żagle przeciwsłoneczne są obecnie jednym z najciekawszych rozwiązań stosowanych jako osłony przeciwsłoneczne tarasu czy ogrodu. Pozwalają stworzyć przyjemnie zacienione miejsce, które będzie ostoją w gorące, słoneczne dni.
Oferta żagli skierowana jest do osób szukających nieszablonowych rozwiązań za zagospodarowanie przestrzeni wokół domu, dla których funkcjonalność i niezawodność jest tak samo ważna co aspekt wizualny. Niewątpliwą zaletą żagli jest możliwość ich zwijania ręcznego lub elektrycznego.


VELA BASIC

Trójkątny żagiel przeciwsłoneczny

Trójkątny żagiel przeciwsłoneczny z opatentowanym systemem naciągu poszycia za pomocą sprężyn gazowych umieszczonych w przednim słupie naciągowym. Precyzyjna regulacja kąta nachylenia słupa za pomocą śruby mikrometrycznej od pionu do maksymalnie 10 stopni. Poszycie wykonane z niezykle wytrzymałego Dacronu w kolorze białym. Aluminiowa, odporna na korozję konstrukcja, pokryta poliestrowymi w oryginalnych wybarwieniach.

VELA CUBE

Prostokątny żagiel przeciwsłoneczny

Żagiel przeciwsłoneczny z poszyciem w kształcie prostokąta i dwoma słupami naciągowymi z przodu urządzenia. Funkcjonalnie jest najbardziej zbliżony do klasycznych markiz z ramionami przegubowymi i stanowi dla nich ciekawą alternatywę. Poszycie standardowo wykonane jest z Dacronu, ale opcjonalnie można zamówić wersję z jednokolorowej tkaniny akrylowej. Olinowanie tego modelu jest podwójne – osobno linia prowadząca, osobno naciągowa.

VELA DOUBLE

Dwustronny żagiel przeciwsłoneczny

Najbardziej wszechstronny model w ofercie żagli przeciwsłonecznych. Dzięki wolnostojącej konstrukcji składającej się z czterech słupów – dwa słupy podporowe rury nawojowej i dwa słupy naciągowe ze zintegrowanymi sprężynami gazowymi – może być wykorzystany do zacienienia basenu, miejsca wypoczynkowego w ogrodzie czy piaskownicy dla dzieci. Opcjonalnie rura nawojowa może być montowana bezpośrednio do ściany – bez słupa podporowego.

Podobnie jak w modelu VELA CUBE, poszycie oprócz standardowego Dacronu w kolorze białym może być wykonane z jednobarwnej tkaniny akrylowej z kolekcji Sattler Elements.

Napęd wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego. Standardowo stosowany jest napęd marki Somfy, sterowany za pomocą wyłącznika przewodowego. Opcjonalnie można zastosować napęd radiowy sterowany za pomocą pilota, a także automatykę pogodowo-wiatrową, słoneczno-wiatrową lub słoneczno-wiatrową z czujnikiem deszczu.