Markizy

Markizy stanowią znakomitą ochronę przeciwsłoneczną dużych powierzchni poziomych takich jak tarasy, balkony czy ogródki piwne. Występują w pełnej kolorystyce RAL oraz szerokiej gamie tkanin, dzięki czemu znajdują zastosowanie do każdego typu architektury budynku. Wyposażone w automatykę słoneczo-wiatrową gwarantują bezpieczne i komfortowe użytkowanie.

BASIC / BASIC-PLUS

BASIC jest najmniejszą markizą tarasową z ramionami przegubowymi, o konstrukcji kompaktowej – bez belki montażowej. Wspólne uchwyty boczne ramion i rury nawojowej tkaniny montuje się bezpośrednio do budynku. Uchwyty są uniwersalne – umożliwiają montaż markizy zarówno do ściany jak i do sufitu.

Markizę BASIC stosuje się przede wszystkim do zacieniania niewielkich tarasów oraz balkonów w budynkach. Możliwość ustawienia kąta pochylenia podczas montażu od niewielkiego spadku do prawie pionu umożliwia uzyskanie różnych konfiguracji ochrony przeciwsłonecznej.

Ramiona z łańcuchem naciągowym pozwalają na uzyskanie maksymalnego wysięgu markizy 250 cm. Profil przedni wyposażony jest w rynnę odprowadzającą wodę opadową na boki. Standardowo napęd markizy za pomocą przekładni i korby. Opcjonalnie dostępny napęd elektryczny. Dodatkowo można zastosować automatykę pogodową oraz sterowanie z pilota.
W modelu Basic-Plus zastosowano wzmocnione ramiona i uchwyty ramion, dzięki czemu maksymalny wysięg to 300 cm.

LINEA-BOX / LINEA / VARIANT

Linea to klasyczny model markizy tarasowej z belką montażową, z ramionami przegubowymi. Rozdzielone uchwyty ramion, rury nawojowej i montażowe. Możliwość montażu ściennego, sufitowego lub do krokwi dachowych.

Do markizy Linea o wymiarach do 600×300 cm można opcjonalnie zamówić uchwyty ramion Variant, które umożliwiają ręczną regulację kąta nachylenia markizy za pomocą korby.
Model Linea-Box wyposażony jest w zaokrągloną kasetę o średnicy 125 mm chroniącą poszycie zwiniętej markizy.

Wyposażenie standardowe obejmuje napęd elektryczny, ramiona łańcuchowe oraz profil przedni z rynną odprowadzającą wodę opadową na boki markizy.

CROSS-BOX / CROSS

Cross to markiza tarasowa z belką montażową i ramionami przegubowymi wyposażona w specjalne uchwyty ramion – uchwyt prawy, w stosunku do lewego (patrząc od czoła markizy) jest obniżony – dzięki czemu ramiona pracują w dwóch różnych płaszczyznach i możliwe staje się wykonanie markizy o szerokości mniejszej niż wysięg (niemożliwe do uzyskania w klasycznych rozwiązaniach). Model Cross-Box wyposażony jest w zaokrągloną kasetę osłonową poszycia o średnicy 125 mm. 

Wyposażenie standardowe obejmuje napęd elektryczny, wysokiej jakości ramiona łańcuchowe oraz profil przedni z rynną odprowadzającą wodę opadową na boki markizy.

GOLD-BOX / GOLD

Gold to markiza tarasowa z ramionami przegubowymi, kwadratową belką montażową 40×40 mm i wysięgiem maksymalnym 400 cm. Masywne ramiona z łańcuchem naciągowym. Uchwyty ramion z trzema śrubami kontrującymi.
Model Gold-Box wyposażony jest w zaokrągloną kasetę o średnicy 125 mm chroniącą poszycie zwiniętej markizy.

Wyposażenie standardowe obejmuje napęd elektryczny, wysokiej jakości ramiona łańcuchowe oraz profil przedni z rynną odprowadzającą wodę opadową na boki markizy.
Dostępne bogate wyposażenie opcjonalne.

GIANT

Wielkobarytowa markiza tarasowa do zadań specjalnych – wysięg maksymalny 550 cm ! Solidna konstrukcja ramy na dwóch belkach montażowych. Do zacieniania bardzo dużych powierzchni – do 115,5 m2.

Wyposażenie standardowe obejmuje napęd elektryczny oraz wysokiej jakości ramiona z dwoma łańcuchami naciągowymi.

PONY

Pony jest najmniejszą markizą w pełnej kasecie w naszej ofercie – po złożeniu markizy zarówno poszycie, jak i ramiona, schowane są we wnętrzu skrzynki, z powodu domkniętej przez profil przedni markizy, dzięki czemu elementy te są dodatkowo chronione przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych.

Uniwersalne uchwyty boczne umożliwiają montaż zarówno do ściany jak i sufitu – możliwe jest zamontowanie markizy np. pod betonową płytą balkonu.

Standardowo do napędu markizy Pony stosowana jest przekładnia i korba markizowa. Opcjonalnie można zastosować napęd elektryczny, automatykę pogodową i sterowanie za pomocą pilota.

MERKURY

Elegancka, opływowa markiza kasetowa z ramionami przegubowymi – po złożeniu zarówno tkanina jak i ramiona są chronione przed wpływem czynników atmosferycznych i zabrudzeniem. Aluminiowe wzmacniane ramiona ze zintegrowaną sprężyną naciągową i łańcuchem. Montaż ścienny lub sufitowy. Prosta, płynna regulacja kąta pochylenia. Kaseta markizy Merkury posiada zintegrowaną maskownicę rury nawojowej – po rozwinięciu rura jest niewidoczna.

Wyposażenie standardowe obejmuje napęd elektryczny, wysokiej jakości ramiona łańcuchowe oraz profil przedni domykający kasetę markizy w pozycji zwiniętej.
Dostępna szeroka gama wyposażenia opcjonalnego.

ALAND

Markiza kasetowa z prostokątnym profilem przednim i maskownicami bocznymi. Kaseta dwuczęściowa, z dostępem do mechanizmu i rury nawojowej od góry, bez demontażu całej markizy. Opcjonalna płaska maskownica przyścienna mocowana do kasety oraz zintegrowane oświetlenie LED w ramionach i wzdłuż profilu dolnego kasety.

Dzięki zastosowaniu długich konsol montażowych wygodny montaż dwóch lub więcej markiz obok siebie.

KYMA

Kyma to markiza kasetowa przeznaczona do zacieniania dużych tarasów. Modularna budowa kasety zapewnia maksymalną stabilność markizy. Instalacja na konsolach montażowych rozmieszczonych w miejscach montażu ramion oraz pomiędzy ramionami.

W zależności od szerokości, markiza wyposażona jest w 2,3,4,5 lub 6 ramion przegubowych. Opcjonalnie w ramionach można zamontować oświetlenie LED. Przewody prowadzone są wewnątrz ramion i również na przegubach pozostają niewidoczne.

Istnieje także możliwość zastosowania falbany zwijanej – w markizach do 10 m szerokości. Przy szerokości markizy powyżej 5 metrów falbana jest podzielona na dwie sekcje. Okablowanie napędu falbany prowadzone jest po ramieniu – chyba że zastosowano napęd zasilany akumulatorem lub przekładnię.

MAXIMUS

Największa i najmocniejsza dostępna markiza kasetowa – do 21×4 m w II klasie odporności wiatrowej!
Specjalne ramiona, stosowane tylko w tym modelu, wyposażone są w podwójny system naciągowy oraz komorę do przeprowadzenia w sposób niewidoczny okablowania do oświetlenia LED w profilu przednim.

DUETTA

Wolnostojąca markiza ogrodowa, idealna do zacieniania ogródków restauracyjnych. Stalowa konstrukcja wsporcza składa się ze słupów podporowych, spinającej je kratownicy oraz nóg podłogowych, dociążonych płytami betonowymi. Konstrukcja jest cynkowana ogniowo i malowana proszkowo.

Dwie markizy o łącznym maksymalnym wysięgu 700 cm pozwalają na zacienienie do 42 m2 powierzchni. Aluminiowy daszek chroni zwiniętą tkaninę poszycia i zapobiega kapaniu wody pomiędzy markizami podczas niewielkich opadów deszczu.

Możliwość modyfikacji konstrukcji wg projektów indywidualnych.

Wyposażenie standardowe obejmuje napęd ręczny lub elektryczny, wysokiej jakości ramiona łańcuchowe oraz profil przedni z rynną odprowadzającą wodę opadową na boki markizy.

EGADI

Egadi to markiza fasadowa z opadającymi ramionami z naciągiem sprężynowym, mocowanymi niezależnie od zespołu rury nawojowej. Może być stosowana zarówno jako markiza fasadowa jak i balkonowa (możliwość bocznego montażu ramion we wnęce balkonowej).
Egadi świetnie sprawdza się jako ochrona przeciwsłoneczna wystaw sklepowych – zapewnia dużo więcej cienia niż tradycyjnie stosowane markizy koszowe. Jednocześnie istnieje możliwość umieszczenia kolorowej grafiki na poszyciu.

LIPARI

Lipari jest typową markizą balkonową (poręczową). Ramiona, o stałej długości 50 cm, bez systemu naciągowego, ale z kilkustopniową blokadą położenia, mocowane są do balustrady balkonu. Rura nawojowa z tkaniną i profilem przednim stanowi oddzielny element mocowany zazwyczaj do sufitu. Po opuszczeniu tkaniny do poziomu balustrady można zaczepić profil przedni bądź to do ramion o regulowanym od poziomu do pionu położeniu, bądź to do uchwytów na balustradzie.

SUNSCREEN SHADE

Wielofunkcyjna boczna przysłona tarasowa ze zintegrowaną sprężyną naciągową. Mocowana do elewacji za pomocą uchwytów kasety. Zaczep boczny mocowany do słupka stanowiącego wyposażenie standardowe markizy lub do istniejącego słupa, ściany, itp. Sunscreen Shade zapewnia doskonałą ochronę przed bocznym wiatrem i słońcem, oraz stanowi dodatkową ochronę prywatności .

Napęd ręczny – markizę rozkłada się ciągnąc za rączkę, a następnie wczepia w zaczep boczny na słupku. Pozycja rączki regulowana, zaczep boczny na słupku na wysokości ~117 cm od podłoża.

Kaseta kwadratowa, ekstrudowana 103×103 mm, słupek boczny aluminiowy 80×40 mm.