Markizy

MARKIZY


Markizy stanowią znakomitą ochronę przeciwsłoneczną dużych powierzchni poziomych takich jak tarasy, balkony czy ogródki piwne. Występują w pełnej kolorystyce RAL oraz szerokiej gamie tkanin, dzięki czemu znajdują zastosowanie do każdego typu architektury budynku. Wyposażone w automatykę słoneczo-wiatrową gwarantują bezpieczne i komfortowe użytkowanie.


Markiza BASIC / BASIC-PLUS
BASIC – markiza tarasowa 500 x 250 cm
BASIC-PLUS – markiza tarasowa 500 x 300 cm

BASIC jest najmniejszą markizą tarasową z ramionami przegubowymi, o konstrukcji kompaktowej – bez belki montażowej. Wspólne uchwyty boczne ramion i rury nawojowej tkaniny montuje się bezpośrednio do budynku. Uchwyty są uniwersalne – umożliwiają montaż markizy zarówno do ściany jak i do sufitu.

Markizę BASIC stosuje się przede wszystkim do zacieniania niewielkich tarasów oraz balkonów w budynkach. Możliwość ustawienia kąta pochylenia podczas montażu od niewielkiego spadku do prawie pionu umożliwia uzyskanie różnych konfiguracji ochrony przeciwsłonecznej.

Ramiona z łańcuchem naciągowym pozwalają na uzyskanie maksymalnego wysięgu markizy 250 cm. Profil przedni wyposażony jest w rynnę odprowadzającą wodę opadową na boki. Standardowo napęd markizy za pomocą przekładni i korby. Opcjonalnie dostępny napęd elektryczny. Dodatkowo można zastosować automatykę pogodową oraz sterowanie z pilota.


Markiza MINI
markiza tarasowa 500 x 250 cm z belką montażową

MINI jest niewielką markizą, której konstrukcja łączy w sobie najlepsze cechy markiz z uchwytami kompaktowymi – prostą, ekonomiczną konstrukcję – z wszechstronnymi możliwościami montażowymi markiz z uchytami rozdzielonymi i belką montażową – takim jak modele Linea, Gold oraz Giant.

Belka montażowa umożliwia, w pewnym zakresie, dowolne pozycjonowanie uchytów montażowych – co pozwala np. uniknąć montażu markizy na samym skraju ściany. Dodatkowo istnieje możliwość montażu markizy do krokwi dachowych.

Kąt pochylenia modelu MINI może być regulowany w zakresie od 0 do 45 stopni. Podobnie jak w pozostałych modelach tarasowyh profil przedni wyposażony jest w rynnę odprowadzającą wodę opadową na boki.

Standardowy napęd ręczny za pomocą przekładni i korby markizowej. Opcjonalnie dostępny napęd elektryczny i automatyka pogodowa.


Markiza LINEA
markiza tarasowa 1800 x 350 cm z belką montażową

Markiza z rozdzielonymi uchwytami ramion, rury nawojowej tkaniny i monażowymi oraz z belką montażową. Mocna konstrukcja ramion umożliwia uzyskanie wysięgu maksymalnego 350 cm, a konstrukcja z belką pozwala na wykonanie markizy o maksymalnej szerokości 18 m!

Dostępna jest szeroka gama uchytów umożliwiających montaż markizy do ściany, sufitu oraz do krokwi dachowych.

Markizy LINEA o szerokości powyżej 600 cm wyposażone są w dwie pary ramion, a przy szerokości powyżej 1200 cm – w trzy pary, dla zapewnienia doskonałego naciągu tkaniny poszycia i bezpieczeństwa użytkowania.

Standardowy napęd ręczny za pomocą przekładni markizowej i korby umożliwia wygodną obsługę urządzenia o wymiarach maksymalnych do 600 x 350 cm. Markizy o szerokości powyżej 600 cm w standardowym wyposażeniu zawierają napęd elektryczny. W przypadku zastosowania napędu elektrycznego możliwe jest sterowanie markizą za pomocą pilota a także wyposażenie w automatykę.


Markiza LINEA-FLECTA
markiza tarasowa z belką montażową i podwójnym kątem pochylenia ramion

Markiza LINEA-FLECTA charakteryzuje się specjalną konstrukcją przegubu ramienia – jego dolna część, w stosunku do górnej, jest nachylona o dodatkowy kąt 50 stopni. Tkanina na załamaniu ramion podtrzymywania jest przez dodatkowy profil środkowy.

Dzięki takiej konstrukcji markiza zapewnia dodatkową ochronę przed nisko świecącym słońcem – zimą oraz od strony wschodniej i zachodniej – a także zabezpiecza przed nieprzyjemnym wiatrem wiejącym od przodu.

Ramiona w markizie LINEA-FLECTA wyposażone są w jedno cięgno naciągowe. Standardowy napęd za pomocą przekładni. Opcjonalnie silnik elektryczny.


Markiza VARIANT
markiza tarasowa 600 x 300 cm z belką montażową i regulacją kąta pochylenia ramion

Markiza tarasowa z belką montażową i specjalną konstrukcją uchwytu ramienia – dzięki wbudowanej w uchwyt ramion przekładni ślimakowej możliwa jest regulacja kąta pochylenia markizy w każdej chwili, za pomocą zwykłej korby markizowej. Regulacji dokonuje się niezależnie dla każdego z dwóch uchwytów ramion markizy.

Wyposażenie standardowe obejmuje napęd ręczny za pomocą korby markizowej, wysokiej jakości ramiona łańcuchowe oraz profil przedni z rynną odprowadzającą wodę opadową na boki markizy.


Markiza CROSS / CROSS-BOX
markizy tarasowe do wnęk

Podstawowym ograniczeniem technicznym wszystkich markiz tarasowych z ramionami przegubowymi jest brak możliwości wyprodukowania urządzenia o mniejszej szerokości niż jego wysięg (w praktyce szerokość markizy musi zawsze być nieco większa od wysięgu). Dzieje się tak, ponieważ podczas zwijania markizy ramiona składają się ku środkowi urządzenia i wymagają określonej ilości miejsca do złożenia.

Modele CROSS i CROSS-BOX przełamują te ograniczenia, dzięki wyjątkowemu rozwiązaniu technicznemu – prawe ramię markiz zostało obniżone w stosunku do lewego, dzięki czemu podczas zwijania znajdują się one w dwóch różnych płaszczyznach i wymagają dwukrotnie mniej miejsca do założenia niż w modelach konwencjonalnych. Umożliwia to zastosowanie markizy np. we wnęce pomiędzy dwiema ścianami, bez rezygnacji z maksymalnego dostępnego wysięgu.

Model CROSS-BOX dodatkowo wyposażony jest w kasetę chroniącą poszycie markizy w pozycji zwiniętej. Dla obydwu modeli dostępne takie samo wyposażenie opcjonalne jak w pozostałych modelach markiz.


Markiza GOLD
markiza tarasowa 1800 x 400 cm z belką montażową

Markizy GOLD wyposażone zostały w masywne ramiona oraz uchwyty ramion z trzema śrubami kontrującymi – dzięki czemu ich wysięg maksymalny wynosi 400 cm, przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa użytkowania, czego potwierdzeniem jest 2 klasa odporności wiatrowej bez względu na wymiary urządzenia.

W markizie zastosowano taką samą belkę montażową jak w modelu LINEA – co pozwala na produkcję urządzenia o szerokości maksymalnej 18 m. Przy czym markizy o szerokości powyżej 600 cm wyposażone w dwie, a o szerokości powyżej 1200 cm w trzy pary ramion.

Ze względu na bardzo dużą siłę naciągową ramion, dla wygodnej obsługi ręcznej, zastosowano wzmocniony model przekładni o przełożeniu 13:1. W markizach o szerokości o powyżej 600 cm wyposażenie standardowe stanowi napęd elektryczny. Opcjonalnie można zastosować automatykę pogodową, sterowanie za pomocą pilota oraz przekładnię zwijania awaryjnego NHK.


Markiza LINEA-BOX
markiza tarasowa 600 x 350 cm z belką montażową i kasetą

LINEA-BOX to odmiana markizy LINEA wyposażona dodatkowo w kasetę chroniącą poszycie zwiniętej markizy przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych oraz nadającą całej konstrukcji szczególnie estetyczny wygląd. Zapobiega brudzeniu się zwiniętej tkaniny, szczególnie zimą i podczas opadów deszczu, przy czym ramiona markizy pozostają na zewnątrz.

MArkiza łącząca w sobie najlepsze cechy modeli z belką montażową – wszechstronność montażu dzięki rozdzieleniu uchwytów montażowych od pozostałych elementów konstrukcyjnych markizy – oraz markiz kasetowych bez belki montażowej – ochronę poszycia.

Kaseta markizy dostępna jest w rozmiarze o średnicy 125 mm. Profil przedni markizy wyposażony jest w szczelinę odprowadzającą wodę opadową na boki markizy.


Markiza GOLD-BOX
markiza tarasowa 600 x 400 cm z belką montażową i kasetą

GOLD-BOX to model oparty na konstrukcji markizy GOLD wyposażony dodatkowo w kasetę chroniącą tkaninę zwiniętego poszycia przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i zabrudzeniem. Cechy takie jak wysięg maksymalny 400 cm, ochrona tkaniny, belka montażowa – rozdzielone uchwyty – decydują o wyjątkowej atrakcyjności tego modelu.

Wyposażenie standardowe obejmuje przekładnię markizową o wygodnym przełożeniu 13:1. Opcjonalnie dostępny jest napęd elektryczny, również z korbą awaryjnego zwijania, automatyka pogodowa i sterowanie radiowe za pomocą pilota.

Kaseta markizy dostępna jest w rozmiarze o średnicy 125 mm. Podobnie jak w innych modelach markiz tarasowych , profil przedni wyposażony jest w szczelinę odprowadzającą wodę opadową na boki markizy.


Markiza PONY
markiza kasetowa 600 x 300 cm z ramionami przegubowymi

PONY jest najmniejszą markizą w pełnej kasecie w naszej ofercie – po złożeniu markizy zarówno poszycie, jak i ramiona, schowane są we wnętrzu skrzynki, z powodu domkniętej przez profil przedni markizy, dzięki czemu elementy te są dodatkowo chronione przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych.

Uniwersalne uchwyty boczne umożliwiają montaż zarówno do ściany jak i sufitu – możliwe jest zamontowanie markizy np. pod betonową płytą balkonu.

Standardowo do napędu markizy PONY stosowana jest przekładnia i korba markizowa. Opcjonalnie można zastosować napęd elektryczny, automatykę pogodową i sterowanie za pomocą pilota.


Markiza MERKURY
markiza kasetowa 600 x 350 cm z ramionami przegubowymi

Elegancka markiza MERKURY jest idealnym rozwiązaniem do zacienienia dużych powierzchni takich jak ogródki w restauracjach czy przydomowe tarasy.

Kompaktowa, linowa stylistyka nadaje markizie MERKURY wyjątkowo atrakcyjny wygląd. W markizie zastosowano eleganckie ramiona przegubowe z dodatkowymi przetłoczeniami, podkreślającymi jej wyjątkową estetykę, a także pozytywnie wpływającymi na wytrzymałość. W pozycji zwiniętej zaokrąglony profil przedni domyka kasetę markizy, zabezpieczając tkaninę i ramiona przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Dwa wsporniki montażowe sprawiają, że markiza jest prosta w instalacji, zarówno przy montażu ściennym jak i sufitowym. Kąt pochylenia może być w prosty sposób regulowany w szerokim zakresie.

Wyposażenie standardowe obejmuje napęd elektryczny. Opcjonalnie można zastosować sterowanie radiowe oraz automatykę pogodową.


Markiza KYMA
markiza kasetowa 1400 x 400 cm z ramionami przegubowymi, opcjonalną falbaną zwijaną oraz oświetleniem LED w ramionach

KYMA to markiza kasetowa przeznaczona do zacieniania bardzo dużych tarasów. Modularna budowa kasety zapewnia maksymalną stabilność markizy. Instalacja na płytach montażowych rozmieszczonych w miejscach montażu ramion.

W zależności od szerokości, markiza wyposażona jest w 2,3,4,5 lub 6 ramion przegubowych. Opcjonalnie w ramionach można zamontować oświetlenie LED. Przewody prowadzone są wewnątrz ramion i również na przegubach pozostają niewidoczne.

Istnieje możliwość zastosowania falbany zwijanej – w markizach do 10 m szerokości. Przy szerokości markizy powyżej 5 m falbana jest podzielona na dwie części. Falbana może być zwijana zarówno ręcznie (za pomocą korby) lub elektrycznie (za pomocą silnika rurowego).


Markiza DUETTA
markiza ogrodowa wolnostojąca 600 x 700 cm

DUETTA jest wolnostojącą markizą ogrodową, idealnie nadającą się do zacieniania letnich ogródków przy restauracjach. Składa się z dwóch markiz tarasowych LINEA, konstrukcji wsporczej (stojaka) oraz daszka zabezpieczającego zwinięte poszycie przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych.

Stalowa konstrukcja wsporcza składa się ze słupów podporowych, spinającej je kratownicy oraz podstaw dociążonych płytami betonowymi. Konstrukcja jest cynkowana ogniowo i malowana proszkowo.

Istnieje możliwość modyfikacji podstawowego rozwiązania konstrukcyjnego wg. indywidualnych projektów.

Wyposażenie standardowe obejmuje napęd ręczny. Opcjonalnie dostępny jest napęd elektryczny, sterowanie za pomocą pilota oraz automatyka pogodowa.


Markiza EGADI
markiza fasadowa z opadającym ramieniem sprężynowym

Wszechstronna markiza fasadowa do zacieniania balkonów, okien i innych przeszkleń ściennych. Posiada uniwersalne uchwyty do montażu ściennego lub sufitowego – opcjonalnie dostępne są również uchwyty do montażu wnękowego.

EGADI dobrze sprawdza się w funkcji ochrony przeciwsłonecznej wystaw sklepowych – zapewnia dużo lepsze zacienienie niż tradycyjnie stosowane markizy koszowe. Jednocześnie stanowi świetny nośnik reklamy – możliwość umieszczenia pełnokolorowej grafiki na poszyciu.

Ramiona o długości od 100 do 180 cm wyposażone są w mocną sprężynę naciągową i w wariancie standardowym rozkładają się od pionu do położenia poziomego – kąt pochylenia poszycia zależy wtedy od miejsca zamocowania ramion, zazwyczaj – 45 stopni. Opcjonalnie ramiona mogą rozkładać się prawie pionowo w dół.

Standardowy napęd ręczny za pomocą przekładni markizowej i korby. Opcjonalnie można zastosować napęd elektryczny i automatykę pogodową, a także sterowanie za pomocą pilota.


Markiza LIPARI
markiza balkonowa (poręczowa)

Klasyczny model markizy, do zacieniania balkonów lub wnęk okiennych. Cechą charakterystyczną są ramiona o stałej długości 50 cm, mocowane do poręczy balkonu lub we wnęce okiennej. Ramiona posiadają regulację, pozwalającą zmieniać ich położenie od poziomu do pionu.

Po rozwinięciu tkaniny poszycia należy ręcznie wpiąć profil dolny w zaczepy na końcach ramion, a następnie za pomocą przekładni zwinąć nieco markizę aby naciągnąć poszycie. Ze względu na taki sposób obsługi markiza dostępna jest wyłącznie z napędem ręcznym za pomocą przekładni o przełożeniu 7:1 – niedostępne są opcje takie jak automatyka pogodowa czy sterowanie radiowe.

Chodź LIPARI nie zapewnia takiego komfortu obsługi jak model EGADI, markiza świetnie sprawdza się wszędzie tam gdzie wymagane jest najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.


Markiza EOS
markiza dachowa z przesuwanymi prowadnicami

Markiza dachowa z przesuwanymi prowadnicami w zakresie 120-500 mm, do zacieniania średnich powierzchni.

Samonośna kaseta montowana jest na prowadnicach – możliwość umiejscowienia kasety poniżej zakończenia prowadnic. Boczne osłony kasety posiadają wolną przestrzeń na połączenie elektryczne.

Montaż do podkonstrukcji za pomocą wsporników montażowych w trzech wersjach: stały, z regulacją kąta nachylenia lub wspornik ścienny prowadnicy.

Naciąg poszycia za pomocą sprężyn gazowych utrzymujących stałe naprężenie tkaniny niezależnie od miejsca zatrzymania markizy dachowej. Istnieje możliwość opcjonalnego wykonania otworów odwodnieniowych w poszyciu.


Markiza ANCONA
markiza dachowa ze skrajnymi prowadnicami (montaż pod lub nad szkłem)

Niezależnie od tego, czy jest zamontowana nad szybą, czy pod nią, markiza ANCONA umożliwia odbicie światła i ciepła słońca, tworząc miękkie wygodne światło na patio lub w oranżerii. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce cieszyć się życiem rodzinnym w oranżerii lub pod szklanym dachem przez cały rok, doceniając praktyczny, łatwy w pielęgnacji produkt.

Dostępne są dwie wersje do montażu, typu wewnętrznego i typu dachowego. Umieszczona pod szkłem markiza pozostaje sucha, czysta i optymalnie chroniona przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi. Do montażu na dachu ANCONA wyposażona jest w ochronną pokrywę górną kasety.

W przypadku montażu nad szkłem dostępne stopki prowadnicy pojedyncze i podwójne (10, 13 lub 18 cm). Montaż pod szkłem odbywa się za pomocą uchwytów standardowych, stopek montażowych lub mocowania bocznego.