Pergole

PERGOLE


Pergole to specjalny rodzaj markiz, wyposażonych w prowadnice boczne oraz podpory przednie. Dzięki temu, w porównaniu do klasycznych markiz tarasowych, pergole charakteryzują się dużo większą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr lub deszcz.

Dodatkowo, niektóre modele pozwalają na rozwinięcie poszycia również z przodu, w części pionowej, dzięki czemu uzyskujemy dodatkową ochronę prywatności i zacienienie od nisko świecącego, zachodzącego słońca. W zastosowaniach komercyjnych przednią część pergoli można również wykorzystać jako powierzchnię reklamową.


RIWIERA – MINI
pergola z grawitacyjnym naciągiem tkaniny

Ekonomiczna pergola wolnostojąca o maksymalnych wymiarach 400 x 400 cm. Oprócz ochrony przed słońcem zapewnia również, dzięki części pionowej, izolację wizualną.

Brak mechanizmu napinania tkaniny – naciąg grawitacyjny ciężarem profilu przedniego. Możliwość zablokowania profilu w określonym podczas montażu miejscu i naciągnięcie tkaniny przez lekkie zwinięcie pergoli.

Podczas rozwijania pergoli wymagane – przy ruchu w części poziomej – ściąganie w dół profilu przedniego za pomocą dołączonego sznurka (profil przedni podczas rozwijania może się ukosować i blokować).

Ze względu na konieczność obsługi manualnej podczas rozwijania oraz blokady profilu przedniego nie zalecane stosowanie automatyki pogodowej.


RIWIERA
pergola z grawitacyjnym naciągiem tkaniny

Pergola Riviera jest specjalnym modelem markizy, wyposażonym w stałe prowadnice boczne i nogi podporowe z przodu. Cechą charakterystyczną jest możliwość rozwinięcia poszycia również w części pionowej urządzenia. Naciąg tkaniny uzyskiwany jest grawitacyjnie, ciężarem profilu przedniego.

Pergole stosuje się w gastronomii – jako osłonę przeciwsłoneczną letnich ogórdków lokali restauracyjnych – a także do zacieniania tarasów w domach prywatnych.

Maksymalne wymiary pergoli RIVIERA – 500 x 500 cm – mogą być zwiększone do 900 x 500 cm – poprzez zastosowanie dodatkowej, środkowej prowadnicy i nogi podporowej. Markiza składa się wtedy z dwóch modułów, o wspólnym napędzie i poszyciu.

Standardowy napęd ręczny za pomocą przekładni markizowej i korby. Opcjonalnie można zastosować naped elektryczny. Ze względu na grawitacyjny system naciągu tkaniny nie istnieje możliwość zastosowania automatyki pogodowej.


WERANDA EOS
pergola tarasowa ze sprężynami gazowymi

Uniwersalna pergola zwijana ze sprężynami gazowymi. Dostępna w trzech wariantach wykonania – pergola ścienna do montażu do ściany budynku, pergola wolnostoąca – ogrodowa oraz pergola wolnostojąca dwustronna – dedykowana do zastosowania w gastronomii.

Przy zachowaniu minimalnego zalecanego kąta nachylenia 15 stopni i wykonaniu otworów odwodnieniowych w poszyciu, oprócz osłony przeciwsłonecznej pergola zapewnia również osłonę przed niewielkim deszczem.

Możliwość montażu opcjonalnej belki ściana-słup umożliwiającej zastosowanie dodatkowej osłony bocznej w postaci rolety fasadowej.
Opcjonalny daszek osłonowy chroniący przestrzeń pomiędzy kasetą a ścianą.


PATIO STYL
tradycyjna pergola pozioma z luźnym poszyciem

Pergola rzymska o tradycyjnym wyglądzie, dzięki zastosowaniu stylowych zakończeń prowadnic i słupów. Dostępna w wariancie ściennym lub wolnostojącym.

Standardowo pakiet poszycia wykonywany jest z lekkim spadkiem na jeden z boków, aby ułatwić odprowadzenie wody opadowej. Opcjonalnie może być również wykonane bez spadku – tylko z ochroną przeciwsłoneczną. Po rozwinięciu poszycie nie jest naprężone, układa się w niewielkie fałdki.

Sterowanie ręczne za pomocą sznura i pętli, który wiąże się na dostarczonej w komplecie knadze ściennej, może zostać zastąpione wygodnym napędem elektrycznym.


PATIO KWADRAT
nowoczesna pergola z luźnym poszyciem

Pergola śródziemnomorska o nowoczesnym wyglądzie , który zawdzięcza konstrukcji z prostokątnych profili o przekroju 80 x 40 mm łączonych pod kątem prostym. Dostępna w wariancie ściennym lub wolnostojacym.

Standardowo pakiet poszycia wykonywany jest z lekkim spadkiem na jeden z boków, aby ułatwić odprowadzenie wody opadowej. Opcjonalnie może być również wykonane bez spadku. Po rozwinięciu poszycie nie jest naprężone, układa się w niewielkie fałdki.

Opcjonalne systemowe rolety boczne z głębokimi prowadnicami i belką przeciwwietrzną (Patio Screen)

Standardowo poszycie wykonane z tkaniny akrylowej marki Sattler (72 kolory jednokolorowe do wyboru). Opcjonalnie możliwość zastosowania wielu innych kolekcji tkanin – np. częściowo przeziernej, a zarazem całkowicie wodoodpornej tkaniny Soltis W96.


PATIO PERGOLA
system do montażu pod istniejącą pergolą ogrodową lub tarasową

System przeznaczony do montażu pod istniejącą pergolą ogrodową, tarasową bądź dowolną inną istniejącą podkonstrukcją. Może być stosowany do zacieniania dachów ogrodów zimowych – od wewnątrz.

Dostępne warianty wykonania:
Prowadnica standardowa 80 x 40 mm – samonośna, nie wymaga podparcia na całej długości – maksymalny rozstaw punktów montażowych wynosi 500 cm. Standardowy napęd ręczny za pomocą sznura w pętli, opcjonalnie napęd elektryczny. Możliwość zastosowania ozdobnych zakończeń prowadnicy “Patio Styl”.

Prowadnica uproszczona 40 x 40 mm – wymaga mocowania na całej długości, co maksymalnie 100 cm. Dostępna wyłącznie z napędem ręcznym.


PERGOSUN
pergola rzymska z belką montażową i naprężonym poszyciem

Nowoczesna pergola rzymska o wyjątkowo wytrzymałej konstrukcji – słupy o przekroju 125 x 90 mm, prowadnice 125 x 60 mm. Dostępna w wariancie ściennym lub wolnostojącym.

Pierwszy profil poszycia standardowo montowany na prowadnicach. Opcjonalnie pierwszy profil montowany do ściany.

Standardowo poszycie z folii blackout Sattler Pergola Opaque. Po rozwinięciu poszycie jest naprężone, a woda opadowa spływa do rynny z przodu pergoli, skąd jest odprowadzana słupami.

Opcjonalna uszczelka wiatrowa w prowadnicach ogranicza skapywanie wody z boku poszycia – szczególnie przy silnym wietrze.

Możliwość wyposażenia pergoli o oświetlenie LED zintegrowane z profilami wiatrowymi. Dostępne w modułach o różnej barwie światła do wyboru – ciepła, neutralna oraz zimna Sterowanie oświetleniem za pomocą wyłącznika ściennego lub pilota.


BAVONA
pergola tarasowa z obrotowymi lamelami aluminiowymi

Od początku wiosny do późnej jesieni, nowa pergola ogrodowa BAVONA zapewnia naturalną przestrzeń wypoczynkową na tarasie lub w ogrodzie.

Wypoczywaj na świeżym powietrzu i korzystaj z niezawodnej ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem i niekorzystnymi warunkami pogodowymi, steruj słońcem i cieniem na swoim tarasie dokładnie tak jak masz na to ochotę. Konstrukcja pergoli BAVONA zachwyca nowoczesnym wyglądem i wyrafinowaniem zintegrowanych rozwiązań technicznych. Każda pergola jest produkowana na miarę, w indywidualnej kolorystyce i wyposażona w różne opcje.

Dzięki aluminiowym lamelom o zmiennym kącie nachylenia zapewnia perfekcyjną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem i deszczem. Naturalna cyrkulacja powietrza pomiędzy uchylonymi lamelami dachowymi działa jak bezpłatny system klimatyzacyjny.


PATIO SCREEN
systemowe rolety do pergoli Patio Kwadrat

Rolety boczne przeznaczone do nowoczesnej pergoli rzymskiej Patio Kwadrat.

Tkanina, zaopatrzona w belkę wiatrową w połowie wysokości, jest wpuszczana w przestrzenne prowadnice boczne o wymiarach: szerokość 40 mm x głębokość 121 mm.

Listwa dolna rolety wyposażona jest ręczne rygle blokujące – umożliwiające dodatkowe zabezpieczenie opuszczonej rolety.

Opcjonalna maskownica rury nawojowej o przekroju “U” oraz wymiarach: 20 x 12 x 20 cm.

Standardowo napęd ręczny za pomocą zdejmowanej korby markizowej. Opcjonalnie napęd elektryczny.