Pergole

Pergole to specjalny rodzaj markiz, wyposażonych w prowadnice boczne oraz podpory przednie. Dzięki temu, w porównaniu do klasycznych markiz tarasowych, pergole charakteryzują się dużo większą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr lub deszcz.

Dodatkowo, niektóre modele pozwalają na rozwinięcie poszycia również z przodu, w części pionowej, dzięki czemu uzyskujemy dodatkową ochronę prywatności i zacienienie od nisko świecącego, zachodzącego słońca. W zastosowaniach komercyjnych przednią część pergoli można również wykorzystać jako powierzchnię reklamową.

WERANDA HERA

Pergola tarasowa z prowadnicami o przekroju 80×80 mm, z opcjonalnym prowadzeniem tkaniny na zamek – ZIP.
Prostokątna kaseta o przekroju 185×150 mm montowana jest do ściany budynku lub sufitowo. Prowadnice oparte są z przodu na słupach podporowych o przekroju 80×80 mm. Pomiędzy słupami znajduje się belka poprzeczna, również o przekroju 80×80 mm.

Naciąg tkaniny – sprężyny spiralne – system rura w rurze. Przeniesienie napędu paskiem zębatym w prowadnicach.

Opcjonalna belka 80×80 pomiędzy słupem a ścianą. Opcjonalne zintegrowane oświetlenie LED.

WERANDA EOS

Uniwersalna pergola ścienna ze sprężynami gazowymi i zwijanym poszyciem. Samonośna kaseta montowana na prowadnicach bocznych mocowanych do ściany. Przy zachowaniu minimalnego zalecanego kąta nachylenia 15 stopni i wykonaniu otworów odwodnieniowych w poszyciu oprócz osłony przeciwsłonecznej pergola zapewnia również osłonę przed niewielkim deszczem. Rama przednia pergoli z profili kwadratowych 80×80 mm.

Możliwość montażu opcjonalnej belki ściana-słup umożliwiającej zastosowanie dodatkowej osłony bocznej w postaci rolety fasadowej.

Opcjonalny daszek osłonowy chroniący przestrzeń pomiędzy kasetą a ścianą.

PATIO KWADRAT

Pergola płaska z profili aluminiowych o przekroju 80×80 mm lub 40x40 mm łączonych pod kątem prostym. Dostępna w wariancie ściennym lub wolnostojącym.

Standardowo pakiet poszycia wykonywany jest z lekkim spadkiem na jeden z boków, aby ułatwić odprowadzenie wody opadowej. Opcjonalnie może być również wykonane bez spadku – tylko ochrona przeciwsłoneczna. Po rozwinięciu poszycie nie jest naprężone, układa się w niewielkie zakładki.

Możliwość instalacji rolet SUNSCREEN oraz przesuwnych ścianek szklanych TOMEI.

SKYLINE

Masywna pergola o nowoczesnych, prostokątnych kształtach, z wypełnieniem części dachowej obrotowymi piórami aluminiowymi. Dzięki temu, że – w zależności od pory dnia i usytuowania pergoli – do ochrony przed słońcem pióra pozostają cały czas uchylone, następuje stała, naturalna cyrkulacja powietrza, zapewniająca przyjemny klimat pod urządzeniem.

Pergola zapewnia wyjątkowy komfort na tarasie i w ogrodzie. Od wiosny do jesieni gwarantuje ochronę przed słońcem i deszczem. Opcjonalnie można stosować dowolne rolety boczne, dla ochrony przed słońcem i wiatrem.

Dostępne są również zabudowy szklane boków pergoli – patrz system przesuwnych ścianek szklanych Tomei.

PERGOSUN

Nowoczesna pergola segmentowa o wyjątkowo wytrzymałej konstrukcji – słupy o przekroju 125×90 mm, prowadnice 125×60 mm, kwadratowa belka montażowa 40×40 mm.
Pierwszy profil poszycia montowany do prowadnic bocznych. Opcjonalny bryt maskujący z profilem wiatrowym montowanym do ściany. Po rozwinięciu poszycie jest naprężone, a woda opadowa spływa do rynny z przodu pergoli, skąd jest odprowadzana słupami. Standardowa uszczelka wiatrowa w prowadnicach ogranicza skapywanie wody z boku poszycia – szczególnie przy silnym bocznym wietrze. Daszek z blachy trapezowej chroni pakiet zwiniętego poszycia.

VIDRO

Tarasowy dach szklany z bezpiecznego szkła laminowanego LSG grubości 10 mm. Zabezpiecza taras przed deszczem i śniegiem – całoroczna ochrona. Odporna na korozję wysokiej jakości aluminiowa konstrukcja.
Dach szklany Vidro dostępny jest z belką przednią zlicowaną i pełnym orynnowaniem lub z belką cofniętą, bez orynnowania. Słupy przednie mogą być rozmieszczone skrajnie lub przesunięte.

Wyposażenie opcjonalne:
TOMEI – zabudowa szklana boków
HERA – markiza dachowa z prowadzeniem ZIP, do montażu nad lub pod szkłem
EOS – markiza gazowa ze sprężynami gazowymi, do montażu nad szłem
Oświetlenie LED w krokwiach.

PATIO PERGOLA

System przeznaczony do montażu pod istniejącą pergolą ogrodową, tarasową bądź dowolną inną istniejącą podkonstrukcją. Może być stosowany do zacieniania dachów ogrodów zimowych – od wewnątrz.

Dostępne warianty wykonania:

Prowadnica standardowa 80 x 40 mm – samonośna, nie wymaga podparcia na całej długości – maksymalny rozstaw punktów montażowych wynosi 500 cm. Standardowy napęd ręczny za pomocą sznura w pętli, opcjonalnie napęd elektryczny. Możliwość zastosowania ozdobnych zakończeń prowadnicy “Patio Styl”.

Prowadnica uproszczona 40 x 40 mm – wymaga mocowania na całej długości, co maksymalnie 100 cm. Dostępna wyłącznie z napędem ręcznym.

RIWIERA / RIWIERA-MINI

Riwiera to pergola tarasowa zwijana montowana do ściany lub do sufitu. Oprócz ochrony przed słońcem zapewnia również, dzięki części pionowej, izolację wizualną.
Bez mechanizmu napinania tkaniny – naciąg grawitacyjny ciężarem profilu przedniego. Możliwość zablokowania profilu w określonym podczas montażu miejscu i naciągnięcie tkaniny poprzez lekkie zwinięcie markizy. Podczas rozwijania markizy wymagane przy ruchu w części poziomej ściąganie w dół profilu przedniego za pomocą linki (profil może się ukosować i blokować).

Ekonomiczny model Riviera-Mini o maksymalnych wymiarach 400×400 cm posiada lżejsze prowadnice i profil przedni oraz jedną rurę odchylającą tkaninę poszycia na łuku.

Ze względu na konieczność obsługi manualnej podczas rozwijania oraz blokady profilu przedniego nie zalecamy stosowania automatyki pogodowej.

PATIO SCREEN

Systemowe rolety boczne do pergol serii Patio. Mogą być również stosowane razem z innymi produktami.
Tkanina, zaopatrzona w belkę wiatrową w połowie wysokości, jest wpuszczana w przestrzenne prowadnice boczne o wymiarach: szerokość 40 mm x głębokość 121 mm.

Listwa dolna rolety wyposażona jest ręczne rygle blokujące – umożliwiające dodatkowe zabezpieczenie opuszczonej rolety.

Standardowo napęd ręczny za pomocą zdejmowanej korby markizowej. Opcjonalnie napęd elektryczny.

TOMEI

System szklanych paneli przesuwnych, do zastosowania w pergolach oraz dachach szklanych. Montaż szyny dolnej nawierzchniowy lub wpuszczany.

W zakres dostawy wchodzą:
– panele szklane ze szkła hartowanego 10 mm.Zachodzenie paneli na siebie – ok. 3 cm.Panele wyposażone są w boczne uszczelki szczotkowe.
– szyna dolna i górna 3,4,5 lub 6 torowa.Szyna dolna standardowo w srebrnej anodzie.
– zamek w pierwszym panelu przesuwnym – opcja
– boczne profile pionowe
– pochwyt ze stali nierdzewnej

Opcjonalnie dostępne są maskownice szyny 
dolnej.
Elementy z tworzywa w kolorze czarnym lub białym.

VELOSUN

Dekoracyjne tkaniny tarasowe z odpornych na warunki zewnętrzne tkanin akrylowych Sunbrella XL marki Dickson oraz Irisun Deco. Do stosowania w pergolach tarasowych, altanach ogrodowych oraz dachach szklanych.

Pełna integracja z pergolami Patio dzięki zastosowaniu takich samych prowadnic. Łożyskowane wieszaki poszycia pozwalają na zakładanie i zdejmowanie tkaniny bez potrzeby demontażu karnisza. Jednocześnie nie ma możliwości samoistnego wypięcia tkaniny np. na skutek wiatru.