Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne pozwalają przede wszystkim na sterowanie ilością światła dziennego wpuszczanego do pomieszczeń. Nie jest to jednak jedyna funkcja jaką spełniają. Stanowią one mimo niezbyt masywnej konstrukcji dość poważne utrudnienie dla włamywacza i choć większość z nich nie posiada certyfikatów antywłamaniowych to są one pierwszą linią obrony przed włamaniem.
Ponadto mogą służyć jako ochrona okna przed czynnikami atmosferycznymi oraz poprawiają w jakimś stopniu parametry cieplne okna tworząc dodatkowy bufor powietrzny miedzy pomieszczeniem a przestrzenią na zewnątrz budynku.

Dostępne są w trzech wersjach konstrukcyjnych (nasadowe – zintegrowane z oknem, do zabudowy pod tynk oraz elewacyjne montowane na elewacji budynku) oraz w bardzo wielu wariantach kolorystycznych tak malowanych jak i w okleinach.

Sterowanie roletami może być manualne przez mechanizm paskowy lub korbowy albo elektryczne od prostych systemów OTWÓRZ-ZAMKNIJ sterowanych klawiszem przy każdej rolecie po zaawansowane systemy automatycznego zarządzania naświetleniem pomieszczeń wg linii czasu jak i intensywności światła na zewnątrz.

Rodzaje rolet

Podtynkowe

Rolety do zabudowy
Przeznaczone głównie do nowo budowanych obiektów ale też do budynków już istniejących
• Możliwość wkomponowania skrzynki w elewację budynku, dzięki czemu staje się niewidoczna.
• Zaletą systemu rolety podtynkowej jest montaż skrzynki pod warstwą izolacyjną ściany budynku. W ten sposób nadproże okienne chronione jest przed przemarzaniem.
• Montaż rolety nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna czy drzwi ale przed montażem należy wykonać wnękę w nadprożu okiennym.
• Dzięki klapie rewizyjnej na zewnątrz budynku, prace konserwacyjne i serwisowe wykonywane są bez zakłócenia prywatności domowników.

Elewacyjne

Montaż do istniejących, wykończonych budynków
• Rolety elewacyjne montuje się w dwojaki sposób: na elewacji budynku lub we wnęce okiennej, a także drzwiowej.
• Skrzynka w roletach elewacyjnych jest elementem widocznym z tego powodu dostępna jest w wielu opcjach kolorystycznych, a także w okleinach drewnopodobnych.
• Rolety elewacyjne występują w dwóch wariantach: skrzynka z klapą rewizyjną ścięta po kątem 450 oraz skrzynka półokrągła

BeClever

Rolety naokienne
Montaż na etapie instalowania stolarki okiennej lub jej wymiany
• Montażu skrzynki rolety i prowadnic dokonuje się na ramie okiennej lub drzwiowej przed ich osadzaniem we wnęce.
• W fazie budowy budynku lub wymiany stolarki otworowej należy uwzględnić wysokość skrzynek rolety naokiennej i o tę wartość zwiększyć wysokość otworów pod okna lub drzwi.
• System umożliwia wiele sposobów zabudowy skrzynki i prowadnic:od zewnątrz, od wewnątrz, obustronnie lub dzięki dużej gamie oklein może pozostać bez zabudowy.
• Dostęp do klapy rewizyjnej od wewnątrz budynku.