Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe to nowoczesne i eleganckie osłony okienne mocowane na zewnątrz budynków. Ich prosta i bardzo lekka budowa znajduje zastosowanie w przypadku obiektów architektonicznych, które charakteryzują się dużymi przeszkleniami.

Żaluzje fasadowe doskonale chronią wnętrze przed zbyt dużym nasłonecznieniem, zmniejszają poziom przenikającego hałasu, a także poprawiają zewnętrzny wygląd elewacji. Zastosowane na wielkogabarytowych, szklanych powierzchniach działają jak izolator, który zapewnia prawidłowy rozkład temperatury w pomieszczeniu, a także wspomaga pracę klimatyzacji – nie obciążając jej.

Jednym z głównych elementów żaluzji zewnętrznych są poziome lamele wykonane z aluminium. Występują w różnych kształtach (przekrój poprzeczny w kształcie litery: S, C oraz Z) oraz szerokościach (od 65 do 90 mm). Pokryte wysokiej jakości lakierami, wykazują odporność na działanie warunków atmosferycznych oraz zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Zmiana kąta nachylenia lamel umożliwia regulację dopływu światła oraz ciepła do pomieszczenia. Pozwala także zabezpieczyć wnętrze przed spojrzeniami z zewnątrz, bez konieczności całkowitego przesłonięcia okien.

Żaluzje zewnętrzne mogą być w pełni automatyczne, co znacząco poprawi komfort ich codziennego użytkowania. Zaletami prezentowanego rozwiązania jest możliwość współpracy z czujnikami pogodowymi a także podpięcia osłon do systemu inteligentnego zarządzania domem.

Lamele

C80 / C65

lamela w kształcie litery C
szerokość 80/65 mm
obrót o 180°

Z90

lamela w kształcie litery Z
szerokość 90 mm
obrót o 90°

S70

lamela w kształcie litery S
szerokość 70 mm
obrót o 90°

F80

lamela w kształcie litery C
szerokość 80 mm
obrót o 180°

System SOLIDBOX

Główną cechą żaluzji w systemie SOLIDBOX jest konstrukcja, zapewniająca możliwość swobodnego zabudowania skrzynki oraz prowadnic pod zewnętrzną warstwą ocieplenia budynku, np. styropianu. Elementem widocznym w świetle szyby są wyłącznie ruchome lamele, które po podciągnięciu „chowają się” pod elewacją budynku.

W celu idealnego dopasowania produktu do systemu ocieplenia, oferowane są dwa rozmiary prowadnicy oraz dodatkowy moduł dystansowy prowadnicy. Te rozwiązania zapewniają elastyczność na etapie projektowania lub doboru produktu do gotowego projektu budynku. Lamele żaluzji fasadowej SOLIDBOX mogą występować w kształcie litery „C” lub „Z”. Pierwsze, przywodzą na myśl wewnętrzne żaluzje aluminiowe. Ich delikatna forma doskonale sprawdzi się w każdym domu, niezależnie od stylu w jakim będzie urządzony. Cechą charakterystyczną profilu „C” jest możliwość otwierania i zamykania żaluzji w zakresie 180°. Zapewnia to płynne sterowanie kątem pochyłu lameli, a tym samym swobodną regulację ilości światła przenikającego do wnętrza. Lamela „Z” (obrót lameli o 90°) nadaje bryle budynku bardziej dynamiczny charakter. Wyróżnia ją uszczelka wyciszająca, a sam kształt „Z” zapewnia lepsze odbicie promieni słonecznych przy mniejszym stopniu zaciemnienia pomieszczeń.

Minimalistyczna forma produktu sprawia, że żaluzja podtynkowa SOLIDBOX jest osłoną odpowiednią do montażu w nowoczesnych domach oraz obiektach komercyjnych, funkcjonujących w przestrzeni publicznej.

Żaluzje poprawiają zarówno zewnętrzną estetykę budynku, jak również wpływają na wizualny odbiór osłanianych pomieszczeń. Odbijające się od powierzchni lamel refleksy światła – wpadając przez uchyloną żaluzję – budują ciepły i niepowtarzalny klimat wnętrza. Dodatkowym atrybutem żaluzji jest kolor – widoczny nie tylko z ogrodu czy altany, ale również ze wszystkich osłanianych pomieszczeń. Aby wybrać odpowiedni firma ANWIS oferuje w swojej kolekcji najmodniejsze kolory funkcjonujące w stolarce otworowej, takie jak: bazaltowy szary, antracyt strukturalny, czarny, a także wzory drewnopodobne. Chcąc uzyskać zamierzony efekt, możesz również zdecydować się na dowolny kolor z palety RAL.

Żaluzję fasadową podtynkową ANWIS możesz obsługiwać pilotem lub sterownikiem mocowanym do ściany. Tryb manualny pozwoli Ci na samodzielną zmianę pozycji żaluzji. Istnieje również możliwość zaprogramowania gotowych scenariuszy, dzięki czemu osłony będą podnosiły się i opuszczały automatycznie, np. o wyznaczonych godzinach. Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest podłączenie żaluzji do automatyki pogodowej (zmiana położenia żaluzji zależnie od prędkości wiatru, poziomu nasłonecznienia i temperatury) oraz systemu inteligentnego budynku. W ostatnim przypadku, panel sterowania, poza obsługą żaluzji podtynkowych, pozwali Ci zarządzać innymi systemami w domu, takimi jak ogrzewanie czy oświetlenie.